Şifre: Şifremi Unuttum
     
Üyelik
  Web Üyeliği
  Kullanım Kuralları
Balmed Hakkında
  Tüzük
  Bize Ulaşın
  Yönetim Kurulu
  Dernek Üyeliği
Kariyer
 
  Kariyer Alanı
Alışveriş
  Mağaza
İlan Panosu
  Emlak
  Vasıta
  Eşya
  Özel Ders
  DiğerANILAR
YENİ ASIR 4 HAZİRAN 1982 CUMA
BİNBAŞI'DAN HABER VAR
"NEWYORK - GELİBOLU KÜREKLE"
CUMHUR AYDIN'79
"KAYBOLUYORSUN"

"İLKER GELİŞEN SEYAHATNAMESİNDEN"
Copacabana
 


 

Artık sıra Peru’dan 3 günlüğüne ayrılıp Bolivya’yı görmeye geldi. Sabah erkenden otobüsümüzle Puno’dan hareket edip, Titikaka Gölü kıyısını takip ederek, Bolivya sınırına geliyoruz. Peru sınırında araçtan ayrılıyoruz. Yürüyerek Peru dan çıkıp Bolivya’ya geliyoruz.Bolivya’da bizi bir tören karşılıyor. Askerleri ve toplanan halkı görünce anılarım bana Butch Cassidy and the Sundance Kid filmini hatırlatıyor. Anımı çevremdekilerle paylaşınca görüyorum ki film çok popüler.


Bolivya’da bidiğimiz araç bizi Copacabana’ya götürüyor. Adını, Brezilya’daki ünlü plajla benzerliğinden değil, iki Aymara kelimesi, “kota kahuana”dan (Göl Manzarası veya Göl Kontrol Noktası) veya eski And mitolojisinde bereket tanrısı olan, klasik Grek & Roma kültüründeki tanrıçalardan Afrodit ve Venüs’e eşdeğer tutulabilecek ve Titikaka’da yaşayan bir tanrı olan “Kotakawana”dan aldığı söyleniyor

   


Copacabana’da, Bolivya Katolik dünyasının belki de en önemli kutsal merkezi sayılan ve Morena Meryem Anası’na ithaf edilen ünlü koloniyel kilisesi La Candelaria’yi görüyoruz.

   


Bu kilisenin önünde hergün birçok araç çiçeklerle bezeniyor ve kutsanıyor.


<<< geri
 
eNroll® CM
BALMED, İzmir Koleji ve Bornova Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği 2018