Şifre: Şifremi Unuttum
     
Üyelik
  Web Üyeliği
  Kullanım Kuralları
Balmed Hakkında
  Tüzük
  Bize Ulaşın
  Yönetim Kurulu
  Dernek Üyeliği
Kariyer
 
  Kariyer Alanı
Alışveriş
  Mağaza
İlan Panosu
  Emlak
  Vasıta
  Eşya
  Özel Ders
  DiğerANILAR
YENİ ASIR 4 HAZİRAN 1982 CUMA
BİNBAŞI'DAN HABER VAR
"NEWYORK - GELİBOLU KÜREKLE"
CUMHUR AYDIN'79
"KAYBOLUYORSUN"

"BALEV ERSİN GÜNOY '86 KÜTÜPHANESİ"
BALEV Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirdi, Milli Eğitim Bakanlığına ait okullar içinde, ilk e - kütüphane Bornova Anadolu Lisesinde açıldı.

 

Degerli Mezunlarımız;

Deprem dayanıklılık testleri sonrası yıkılıp yeniden inşa edilen ve geçtiğimiz öğretim yılında yeni modern binalarında eğitime başlayan BAL’da, kütüphanenin de aynı standartta hizmet verebilmesi için bir süredir Vakfımız tarafından çalışmalar yürütülmekte idi. 

İşletme ve yatırım sorumluluğu Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı ( BALEV) tarafından üstlenilen BAL kütüphanesinde , klasik anlayışın ötesinde bir kütüphanecilik hizmeti verilmesi gerektiği düşüncesinden yola çıkan BALEV yönetimi, web tabanlı e-kütüphanecilik temelli bir kütüphane kurulabilmesi, mevcut kitap stoklarının yeni kitaplar, e-kitaplar ve periyodik yayınlarla genişletilmesi ve tefrişat işlerinin tamamlanabilmesi amacıyla bir kampanya başlattı. Bu kampanya tüm BAL mezunlarından ve mezun dönemlerinden büyük ilgi gördü 

Kampanyanın başladığı günlerde aramızdan ayrılan BAL 1986 mezunu Ersin Günöy ’ün ailesi, dönem ve iş arkadaşları, web tabanlı kütüphane otomasyon programı, bilgisayarlar gibi yatırım malzemelerinin tamamının alımını üstlendiler. Bu büyük bağış karşısında BALEV yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla görüşmeler yaparak gerekli izinleri aldı ve yeni kütüphaneye “BALEV ERSİN GÜNÖY’86 KÜTÜPHANESİ” adının verilmesi sağlandı. Kampanya kapsamında yapılan diğer kişisel ve dönem bağışları ile alınan kitap raflarına ve oturma grubu alanlarına da bağışçıların ve mezun dönemlerinin isimleri verildi. 

25 Şubat 2015 Çarşamba günü saat 12:30 da yapılacak törenle hizmete girecek kütüphanede, kullanıcılar abone sistemi ile internet üzerinden kütüphaneye giriş yaparak kitap alabilecekler ve mevcut e-kitapları okuyabilecekler. Kütüphane içinde mevcut 8 adet bilgisayar ile ödev ve araştırmalarını yapabilecekler ayrıca masalar üzerinde kullanıma açılacak reader’lar ile e-kitap dünyasında gezinti yapabilecekler. Kütüphanemiz önümüzdeki günlerde bu ihtiyacı duyan ancak yeterli donanımı olmayan okullara da internet üzerinden kullanıma açılabilecek.

Gerçekleşmesinden onur duyduğumuz bu projemizin açılışına tüm Mezunlarımızı bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

BALEV YK

Bu güzel eserden görüntüler için

<<< geri
 
eNroll® CM
BALMED, İzmir Koleji ve Bornova Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği 2018